Projekte ,,Pradedam STEM” dalyvavo 8b klasės mokiniai

        Birštono gimnazijos mokytojų  komanda 2021 m. pavasarį prisijungė prie VDU mokslininkų organizuojamo projekto ,,Pradedam STEM”. Projekto tikslas – ugdyti jaunuosius mokslininkus jau mokyklos suole, supažindinti su  tiriamųjų darbų atlikimo metodikomis, skatinti STEM veiklas mokyklose.

       Mūsų STEM grupės mokytojų tikslas – parodyti mokiniams tiriamojo darbo žingsnius nuo idėjos iki galutinio rezultato – atlikto tyrimo pristatymo.  Vadovaujami mokytojų D. Dabrišienės, L. Janulevičienės, D. Morkūnienės ir D. Šukevičienės  darbą ,,Agrarinių ir urbanizuotų teritorijų poveikis Prienų krašto šaltinių vandens kokybei” atliko 8b klasės mokiniai.  Kovo 8 d.  mokinės Elzė Bisikirskaitė, Adrija Suchockaitė ir Vytė Vaitkevičiūtė atliktą tyrimą pristatė respublikinėje STEM mokslų konferencijoje ,,Šiuolaikiniai atradimai ir technologijos pamokoje”.  Mokinių tyrimą ir pristatymą VDU mokslininkų vertinimo komisija, kurios pirmininkė ir projekto iniciatorė VDU Gyvybės mokslų katedros profesorė Vida Mildažienė,  įvertino kaip tiksliausiai atliktą moksliniu požiūriu.

      Už įsijungimą į šį projektą noriu padėkoti 8b klasės mokiniams ir kolegėms, kurios integravo STEM veiklas į mokomąjį  procesą bei  padėjo pasiekti laukto rezultato. Ypatingai džiaugiuosi mokinėmis Elze, Adrija ir Vyte, negailėjusiomis savo laiko ruošiant tyrimo pristatymą konferencijai.

V. Berteškienė