Rašytoją K. Binkį prisiminus

O man nėra nei „juodo“, nei „balto“ darbo. Tik dykaduoniai, tinginiai ir pastumdėliai suskirstė darbą į „juodą“ ir „baltą“. Kiekvienas sąžiningai atliekamas naudingas darbas yra vienodai šventas, kilnus ir garbingas.”

Kazys Binkis „Atžalynas“

Mes  esame tai, ką suvokiame, pamatuojame savo išgyvenimais, ką jaučiame ir ištransliuojame į išorę. Negalime nei teisti, nei smerkti. Kiekviena diena – tarsi nauja neišmokta pamoka, tol kol esame čia ir dabar. Ieškome ir atrandame naujus žmones, naujus horizontus, idėjas, knygas. Kartais labai gera sugrįžti prie anksčiau skaitytų autorių, jų minčių, pasinerti į nuostabias žodžių, sakinių gelmes.

Vienas iš tokių puikių rašytojų, spalvingų asmenybių, kurį mielai skaičiau ir skaitau, yra K. Binkis. Jo grakštūs eilėraščiai, kartais primenantys dainas, veržlūs siekiai, meilė savo šaliai, noras pažadinti to laiko „užsižaidusį“ tobulybės paieškose snobą tikram gyvenimui mane žavi ir įtraukia. Išgirdus Birštono viešosios bibliotekos kvietimą įsitraukti į projekto „Kūrybiniai susitikimai po liepa“ veiklas, gimė idėja sukurti kompoziciją „Keturi vėjai“. Kalbėjome paties rašytojo mintimis iš jo keturvėjininkų laiško, skaitėme eiles, dainavome. Kompoziciją įkūnyti padėjo Birštono gimnazijos IIIa kl. mokinė Emilija Treigytė, o savo atliekamomis dainomis papuošė tos pačios klasės mokinė Agnė Baliūnaitė bei Ib klasės mokinė Elzė Bisikirskaitė. Esu  dėkinga visoms trims merginoms už jų puikų indėlį.

Minėdami 130-ąsias K. Binkio gimimo metines, birželio 12 d. popietę kompoziciją „Keturi vėjai“ pristatėme Birštono viešosios bibliotekos skaitytojams, svečiams ir darbuotojams, kurie susirinko mūsų pasiklausyti. Dėkojame už mums skirtą laiką ir dėmesį. Buvo gera Jus visus matyti.

Birštono gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Asta Ferevičienė