STEAM konkurso ,,Mūsų eksperimentas“ nugalėtojų kelionė į Suomiją

      Birštono gimnazistai – konkurso ,,Mūsų eksperimentas“ I vietos laimėtojai – Greta Krušinskaitė, Audra Aleknavičiūtė, Justė Adomaitytė ir Jokūbas Bucevičius rugpjūčio mėnesį vyko į konkurso organizatorių –  Švietimo ir mokslo ministerijos ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro dovanotą kelionę.

    Vilniuje prasidėjusioje trijų dienų pažintinėje kelionėje po Estiją, Latviją ir Suomiją STEAM konkurso laimėtojai aplankė ne tik mokslų centrą ,,Heureka“ Helsinkyje, bet ir lankėsi Helsinkio biomedicinos tyrimų centre. Čia susitiko su lietuvių mokslininku, VDU absolventu, doktorantu Arvydu Dapkūnu, kuris supažindino su pažangiausiais tyrimo metodais ir ten dirbančiais mokslininkais iš skirtingų pasaulio šalių.

     Kelionės patirtis papildė ir pakeliui aplankyti Talino, Pernu ir Rygos senamiesčiai, laisvalaikis Estijos pajūryje, bet didžiausą įspūdį paliko naujasis keltas ,,Megastar“, kuris per dvi valandas kelionės dalyvius iš Talino nuplukdė į Helsinkį.

      Kelionės vadovai – projektą kuruojanti Ingrida Kučiauskienė ir LMNŠC Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus vedėjas Almantas Kulbis rūpinosi kelionės dalyviais, dalinosi patarimais, žiniomis, ir nuoširdžiai kvietė visus dalyvauti konkurse ir kitais metais.

V.Berteškienė