Tarp mūsų mergaičių

    IMG_5590Naujausi tyrimai rodo, jog net 56 proc. dabartinės kartos paauglių praranda pasitikėjimą savimi prasidėjus brendimui. Norėdami padėti išvengti nežinios lytinio brendimo klausimais bei streso, dėl nesuprantamų brendimo pokyčių ar problemų sprendimo, Birštono gimnazijoje organizavome paskaitą mergaitėms.

    Dėl to 2017 m. spalio 13 d. Birštono gimnazijoje 6a ir 6b klasių mokinėms (viso – 24 mergaitėms) buvo skaitoma paskaita „Tarp mūsų, mergaičių“. Paskaita organizuojama pagal tęstinę lytinės brandos švietimo programą. Kasmetinių paskaitų „Tarp mūsų, mergaičių“ tikslas – padėti mokinėms suvokti fizinius ir emocinius pokyčius lytinio brendimo laikotarpiu ir jam pasiruošti, įsisavinti tinkamus higienos įpročius, taip pat sužinoti ir išmokti reprodukcinės sistemos terminologiją. 

     Paskaitą skaitė apmokyta lektorė – gydytoja Palmyra Bernotienė. Paskaita skaityta tikintis, jog 6 klasių mergaitės įgis visapusišką suvokimą lytinio brendimo klausimais, priims permainas ir bus sumažintas brendimo laikotarpiu patiriamas stresas bei stiprinamas pasitikėjimas savimi.

    Paskaita truko 1 pamoką ir jos pabaigoje mergaitės gavo paruoštą mokomąją medžiagą – mokomąją knygelę su kalendoriumi viduje, laišką mamoms, higieninių paketų.