Ekologinio pėdsako tyrimas

       Visi žinome, kad kovo 20-oji – Žemės diena. Šiai dienai paminėti vyksta daug renginių. Aš pasiūliau įsivertinti savo gyvenimo būdą, jo reikšmę planetai (juk visada geriausia globalius dalykus pradėti nuo savęs) – atlikti ekologinio pėdsako tyrimą. Per savaitę testą atliko 150 Birštono gimnazijos mokytojų, mokinių, tėvų; vis dar sulaukiu atsakymų. Ekologinis pėdsakas parodo vidutinį plotą, kuris atspindi žmogaus poreikius, tam tikrą gyvenimo būdą ir gyvenimo lygį. Naudojantis šiuo įvertinimu yra įmanoma nustatyti, kiek Žemės planetų reikės žmonijai išlaikyti, jei bus išlaikomas atitinkamas gyvenimo būdas. Mūsų atsakymai svyravo nuo 0,75 iki 10! Vidutiniškai, jei viso pasaulio žmonės gyventų kaip mūsų bendruomenė, reikėtų 3-4 Žemės planetų! Yra apie ką pamąstyti… Dėkoju visiems, kurie rado laiko atlikti testą. Su Žemės diena!

Geografijos mokytoja Daiva Dabrišienė