Kelias į sveikatą per savęs ir pasaulio pažinimą

      2020 m. gruodžio mėn. Birštono gimnazijos 3-4 kl. mokiniams vyko stovyklos „Kelias į sveikatą per savęs ir pasaulio pažinimą“ nuotoliniai užsiėmimai. Užsiėmimus vedė VšĮ Sveiki Sveiki specialistė Justina Tuleikienė ir medicinos psichologė – psichoterapeutė Janina Klimantavičienė. Dalyvavo 85 mokiniai, klasių mokytojos. Programos rėmėjas – Birštono savivaldybės administracija.

      Buvo įgyvendintos sveikatos edukacijos – protų mūšiai užsiėmimai, kurių metu mokiniai nuotoliniu būdu naudodami ZOOM platformą bendravo su specialiste J. Tuleikiene ir naudodami Kahoot! programėlę telefone jungėsi į protų mūšį. Mokiniai susipažino su sveikatai palankios mitybos rekomendacijomis, atnaujino žinias apie sveiką gyvenseną, pirmą kartą dalyvavo protų mūšyje ir aktyviai naudojosi informacinėmis technologijomis mokydamiesi.

     Taip pat su medicinos psichologe – psichoterapeute Janina Klimantavičiene mokiniai naudodami ZOOM platformą dalyvavo meno terapijos užsiėmimuose, kurių metu pasitekdami kūrybiškumą, piešimą, mokėsi atsipalaiduoti, aktyviai medituoti, pažinti save. Mokiniai meno terapijos metu kūrė fraktalus – užsimerkę piešė įvairias formas, nematydami traukė spalvas ir spalvino savo kūrinius. Psichologė pakomentavo piešinius, papasakojo, ką mokinių sukurti darbai atskleidžia apie jų asmenines savybes. Taip pat kiekvienas piešinio autorius ir klasės draugai bandė pamatyti formas (gyvūnus, paukščius, daiktus ir t.t.) sukurtuose fraktaluose ir galvojo savo darbams pavadinimus.

      Prizus – mikroskopus – už atliktus darbus, pasidalintus piešinius klasėms įteiksime, kai bus saugu – po karantino laikotarpio, mokiniams sugrįžus į gimnaziją. 3-4 kl. mokiniai galės turtinti savo sveikatos žinias, turėti įvairesnes veiklas pamokų metu, susipažinti su biologija ir pamatyti kiekvienam įprastas medžiagas kitaip.

     Džiaugiamės, jog mokiniai galėjo išbandyti jiems naujas veiklas saugiu, nuotoliniu, būdu bendraudami su specialistais. Mokiniai susipažino ir prisiminė sveikos gyvensenos rekomendacijas, pirmą kartą dalyvavo interaktyviame protų mūšyje, mokėsi netradicinio atsipalaidavimo – aktyvios meditacijos, kurios metu geriau pažino save.

       Dėkojame lektorėms už įdomias veiklas, ugdytiniams ir mokytojoms už aktyvų įsitraukimą, rėmėjui – Birštono savivaldybės administracijai už pagalbą įgyvendinant programą bei apdovanojimus.

Visuomenės sveikatos specialistė  Ingrida Mieliauskaitė