Kuomet Kalėdas Tu užuosi…

     Kokie kvapai Jums asocijuojasi su Kalėdomis? Birštono gimnazijos septintokams ir jų lietuvių kalbos mokytojai I. Montvydienei Kalėdos – kepantys imbieriniai meduoliai. Trečiadienį Birštono sakraliniame muziejuje organizuotoje edukacijoje „Medumi kvepiančios Kalėdos“ mokiniai turėjo galimybę patys išsikepti rankų darbo meduolius bei juos dekoruoti. Po skanių dirbtuvių, meduolius jau pašovus kepti, muziejaus kolektyvas septintokams atskleidė keletą Kalėdinių simbolių atsiradimo istorijų, tokių kaip: kodėl Kalėdų senelis dovanas palieka slapčia? Ir kuo čia dėtos 3 seserys? Kodėl Kalėdų išvakarėse ant židinio kabinamos kojinės, o ne pirštinės?
     Mokiniai po edukacijos ne tik galėjo parsinešti gardžių kalėdinių skanumynų, bet ir visapusiškai suprasti Kalėdų šventimo prasmę.