Pradinukai mokosi informatikos

      Dažnai girdime kalbant apie šio laikmečio vaikų prisirišimą prie įvairių modernių technologijų. Niekas nestovi vietoje. Keičiasi ekonominės sąlygos, technologijos, keičiamės mes ir mūsų gyvenimo būdas. Akivaizdu, kad ugdymo procesas taip pat kupinas naujų idėjų projektų. Nuo 2018 m. rudens Birštono gimnazijos pradinukai ir jų mokytojos įsitraukė į projektą „Informatika pradiniame ugdyme”. Projekto veiklą gimnazijoje koordinuoja  sudaryta darbo grupė: direktoriaus pavaduotoja ugdymui A.Ferevičienė ir mokytojos: Virginija Urbanavičienė, Jūratė Aukščiūnienė, Asta Simanaitienė, Vaida Vasiljevė. Informatika šiais mokslo metais integruojama į visų pradinių klasių ugdymą. Vaikai supažindinami su sąvokomis, mokomi spręsti problemas, pasitelkdami IT, kurti algoritmus, dirbti su skaitmeniniu turiniu, komunikuoti internetinėje erdvėje. Kiekvienam amžiaus tarpsniui bendrosios programos apimtis ir keliami reikalavimai skirtingi.
        Pradinių klasių mokytojos jau atliko pirmojo etapo užduotis: susipažino su puslapyje www.informatika.ugdome.lt pateikta medžiaga, ruošė informatikos integracijos į pradinio ugdymo dalykus planus, susipažino su siūlomomis metodikomis, ieškojo savų būdų ir formų, kaip išdėstyti vieną ar kitą temą. Visus nuveiktus darbus aptariame pirmadieniais mūsų metodinio pasitarimo metu.  Informacinių technologijų mokytojos, V.Kaminskienė ir A.Ferevičienė,   dalinasi savo dalykine patirtimi ir žiniomis su pradinukėmis. Visą informaciją apie nuveiktas veiklas siunčiame projekto koordinatoriams respublikoje. Džiugu, kad į gimnaziją atkeliavo dešimt nešiojamų kompiuterių, kuriais gali naudotis pradinių klasių mokiniai ir mokytojos. 
         Projektas dar tik žengia pirmuosius žingsnius, tačiau jis sutelkė pradinių klasių mokytojas naujai, įdomiai veiklai, o mokiniai turės galimybę įsitraukti į sudėtingas ir patrauklias veiklas. 
Projekto koordinatorė Birštono gimnazijoje A.Ferevičienė