Šiaurės šalių literatūros savaitė

             Šiaurės šalių literatūros savaitė yra Šiaurės šalių asociacijų „Norden” sąjungos vykdomas projektas, skirtas skaitymo skatinimui, garsinio skaitymo ir pasakojamosios tradicijos puoselėjimui ir pažinčiai su Šiaurės šalių literatūra. Šių metų literatūros savaitė vyko lapkričio 15-21 dienomis. Visą savaitę tūkstančiuose bibliotekų, mokyklų bei kultūros įstaigų Šiaurės šalyse ir jų kaimyninėse šalyse buvo organizuojami knygų skaitymai, parodos, pokalbiai. Birštono gimnazijos specialioji pedagogė ir logopedė Nomeda Kopcikienė į Šiaurės šalių literatūros savaitės skaitymus  „Auštant” pakvietė gimnazijos 3, 4  bei 5, 6 ir 7 klasių mokinius. Tamsiausiu metų laiku uždegėme žvakes ir klausėme bibliotekos vedėjos Ievos Jonuškienės skaitomos Karin Erlandsson knygos „Perlų ieškotoja ištraukos. Mokiniai išplėtė žinias apie Šiaurės šalis, diskutavo apie ilgesį ir svajones, išsakė, kokias emocijas išgyveno klausydami skaitymo balsu.

Birštono gimnazijos specialioji pedagogė ir logopedė
 Nomeda Kopcikienė